Paks látnivalói

Szent Rókus és Szent Sebestyén kápolna

  • Cím
  • Paks
  • Rókus utca
  • 46.634510 N, 18.875649 E
Google Maps
  • Kapcsolat
  • Nincs megadva elérhetőség
A Szent Rókus és Szent Sebestyén kápolna 1781-ben épült. A város északi végében fekszik egyszerű, egytornyú, barokk épület klasszicista részekkel díszitve.

A tornyot övpárkány, kéttagú főpárkány és félköríves záródású ablakok díszítik. Alacsony sisakja van. Belül lapos csehsüveg boltozat fedi. A kápolna előtti provinciális feszületet Fuksz Mihály emelte 1854-ben. A kápolna a Vigyázó család temetkezési helye.
Paks Kapolna
További keresési lehetőségek

Hozzászólások

Ehhez a látnivalóhoz még nem érkezett hozzászólás.
Szóljon hozzá, mondja el véleményét!
Hozzászólás írása

Magyarországi látnivalók gyűjteménye. Ha kirándulástippek érdeklik jó helyen jár! Rengeteg kirándulóhely közül válogathat.

Nézzen körül a magyarországi arborétumok, tanösvények állatkertek között!

Válogasson a hazai kastélyok, várak kínálatából! Múzeumok, kiállítások, skanzenek és panoptikumok várják.

Válassza ki, hogy melyik gyógyfürdőben, élményfürdőben szeretne lazítani! Az erdei túrák mellett kisvasutak is megtalálhatók turisztikai portálunkon.

Kirándulási ötletek Magyarországon!

© kirandulastervezo.hu • Minden jog fenntartva